Seminarium chemiczne

16 lutego 2018 r. młodzież z klasy II D o profilu  medycznym uczestniczyła w XXV Seminarium „Wybrane problemy chemii”, które odbyło się na Wydziale Chemii Politechniki Rzeszowskiej.

Wysłuchaliśmy dwóch interesujących wykładów: dr inż. Anny Kuźniar „Metale wokół nas” oraz dr inż. Joanny Nizioł „Wdzięki chemii, czyli związki chemiczne w kosmetyczkach”.

Po części wykładowej odbyły się pokazy chemiczne, które prezentowały koła naukowe: Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit” i Koło Naukowe Biotechnologów „Insert”.

Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Chemii w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej, w Zakładzie Chemii Fizycznej, w Zakładzie Biotechnologii i Bioinformatyki. Uczniowie wykonywali eksperymenty o tematyce: „Chromatografia i krystalizacja – metody rozdzielania mieszanin”, „Ilościowe oznaczanie zawartości kofeiny w produktach naturalnych”, „Pomiar poziomu zanieczyszczeń cieczy przemysłowych metodą mikroskopową”.

Opiekun: Małgorzata Wilgucka

Brak możliwości komentowania.