Zwycięzcy konkursu Rejs Niepodległości wyruszą w podróż marzeń

Zobacz film

Kilkuset młodych zwycięzców konkursu Rejs Niepodległości 20 maja wyruszy w podróż marzeń. Na jachcie Dar Młodzieży przepłyną wybraną przez siebie trasę. Wśród zwycięzców są między innymi uczniowie oraz absolwenci I LO im. Mikołaja Kopernika i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Jarosławia. Cieszą się tym bardziej, bo w pakiecie jest również darmowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Piotr Żyta – licealista z Jarosławia ma przed sobą niezwykły i decydujący moment w życiu. Wygrany Rejs Niepodległości dał mu szansę dotarcia do odległych zakątków świata. Dla niego będą to wakacje życia. Zanim jednak Piotrek wyruszy z Lizbony – w murach swojej szkoły będzie zdawać maturę. Potem składać podania na wyższe uczelnie. Dla niego to bardzo ważny rok, ale radość z Rejsu Niepodległości na Darze Młodzieży idzie w parze z poczuciem niezwykłego szczęścia wygranego na loterii.

Historia Polski od czasów kościuszkowskich do 1918 roku, do tego wiedza marynistyczna i biblijna, a także wiadomości na temat samego Daru Młodzieży – potrzebne były, by znaleźć się na pokładzie tego żaglowca. M.in. Hubertowi Twarowskiemu z technikum informatycznego w Jarosławiu. Dla niego najważniejszym celem w konkursie było – dostać się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W konkursie o wejście na pokład Daru Młodzieży walczyło kilka tysięcy młodych. Szczęśliwców jest 400 z całej Polski. Opisywali swoją małą ojczyznę, zdawali egzamin z historii polskiej niepodległości. 20 maja wyruszą z Gdyni na Darze Młodzieży opływając wszystkie kontynenty i zabijając do wielu portów. Odcinki podróży wybrali sobie sami. Natomiast w styczniu 2019 roku są zaproszeni na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Publikacja: 17 lutego 2018,  Autor: Anna Tomczyk Źródło: Aktualności TVP 3 Rzeszów

Brak możliwości komentowania.