Warsztaty edukacyjne z fizyki na UMCS

W dniu 15.02.2018 r. uczniowie klas IG, IF i IIG naszego liceum wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na początku odbyły się ciekawe zajęcia z zakresu optyki fizjologicznej, gdzie uczniowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ostrości wzroku, wad refrakcji i prezbiopii. Była możliwość przetestowania swojego wzroku na wiele sposobów, m. in. pod względem widzenia barw oraz widzenia przestrzennego. Kolejne zajęcia odbyły się w pracowni fizyki medycznej, gdzie uczniowie poznali budowę i sposób działania ultrasonografu oraz aparatu rentgenowskiego.

Na sam koniec uczniowie udali się do pracowni naukowej modelowania i wizualizacji 3D. Podczas interesującego wykładu przedstawiony został proces wytwarzania wydruków przez drukarki 3D. Była też możliwość modelowania 3D za pomocą specjalnych myszek 3D. Zajęcia były bardzo atrakcyjne,  w znacznym stopniu wzbogaciły wiedzę i umiejętności uczniów.

W czasie wyjazdu pieczę nad uczniami sprawowały Panie: Zofia Ciesielska i Beata Szczygieł oraz Pan Zbigniew Piguła. Udział w warsztatach pobudził aktywność poznawczą uczniów, pozwolił  doskonalić umiejętności i niewątpliwie rozwinął zainteresowanie fizyką.

 

Zdjęcie użytkownika Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

 

 

Brak możliwości komentowania.