Rutyna? „Kopernik” i Ogólnopolski Turniej Reportażu

 

Słownik języka polskiego podaje dwie definicje słowa „rutyna”. 1. wprawa nabyta praktyką; doświadczenie, biegłość; 2. skłonność do działania według utartych wzorów; szablonowość, schematyczność.

Od kilku lat w te określenia wpisuje się nasza szkoła i wychowankowie Pani profesor Danuty Matusz. Dodatkowa definicja wspomnianego wyrazu mogłaby brzmieć: „uczniowie klas dziennikarskich I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, którzy rokrocznie zostają finalistami Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej.” Pora zgłosić to sformułowanie do Rady Języka Polskiego – patrząc na osiągnięcia naszych uczniów, słowo „rutyna” zyskuje bonusowe i co najważniejsze – w pełni melioratywne określenie.

Tak jak w poprzednich latach, tak w tym roku tradycji stało się zadość. Pośród 136 zgłoszonych prac, wybrano 9 najlepszych, a wśród nich znalazły się reportaże aż trójki uczennic „Kopernika”: Wiktoria Krzywonos („Podpalając ocean” – 3B), Agnieszka Winiarska („Humanitarny odruch w sercu każdy przecież ma” – 2B) i Magdalena Skawina („Nie umieram” – 2F), które przygotowała Pani profesor Danuta Matusz. Co ciekawe, Magdalena jest w tym gronie ewenementem, ponieważ jako pierwsza w historii naszej szkoły osiągnęła tytuł finalisty nie będąc uczennicą klasy dziennikarskiej.

Uroczyste wręczenie nagród i ogłoszenie wyróżnień odbędzie się 8 marca w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że Wiktoria Krzywonos została finalistką już drugi raz z rzędu (w tamtym roku zdobyła nagrodę dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocław.)

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Karol Moszumański

Brak możliwości komentowania.