Orszak Trzech Króli

Po raz siódmy mieszkańcy Jarosławia i okolicy, w tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika,  wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Już tradycyjnie wyszedł on z czterech jarosławskich parafii: Orszak Afrykański z parafii oo. Franciszkanów, Orszak Świętej Rodziny z jarosławskiej Kolegiaty, Orszak Azjatycki z parafii Miłosierdzia Bożego oraz Orszak Europejski z parafii Chrystusa Króla.

Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna impreza, polegająca na przemarszu aktorów (dorosłych, młodzieży i dzieci), przebranych za trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązując do tradycji jasełek był oparty na przekazie Biblijnym i zawierał dodatkowo wiele akcentów z historii Polski, w której wiara i patriotyzm kształtowały tożsamość naszej Ojczyzny (m.in. pojawiły się postacie związane z walką o odzyskanie niepodległości jak Kościuszko czy Piłsudski).

Finał przemarszu odbył się na Rynku, gdzie wszyscy oddali pokłon Świętej Rodzinie, znajdującej się na scenie głównej. Nie zabrakło śpiewu kolęd, dzielenia się opłatkiem i życzeń. Wydarzenie zgromadziło bardzo licznie mieszkańców Jarosławia i okolic. Na zakończenie  ks. abp Józef Michalik  udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Brak możliwości komentowania.