Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne HIV/AIDS

W dniu 22 listopada w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zakażeń przenoszonych drogą płciową, a przede wszystkim ludzkiemu wirusowi HIV. Uczniowie poznali przyczyny zakażeń, następstwa ryzykownych zachowań oraz możliwości współczesnej medycyny, która do tej pory mimo wielu badań i ciągłych prac specjalistów, nie uporała się z wirusem HIV.

Pani edukator Irena Puszkarz – pracownik Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Medycznej w Jarosławiu przekazała uczniom wiedzę w sposób bardzo ciekawy, uświadamiając jednocześnie, że nie można zakazić się poprzez podanie ręki, przytulenie czy używanie wspólnych przedmiotów. 

Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne miało na celu także usystematyzowanie wiedzy uczniom i zachęcenie do udziału w Olimpiadzie z wiedzy HIV/AIDS.

Etap szkolny Olimpiady odbył się 27 listopada i przystąpili do niego uczniowie z klasy I D i I C.

Trzy uczennice z klasy I D: Nikola Lubera, Izabela Skowron i Sandra Kucaba, otrzymując maksymalną liczbę punktów,   zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 1 grudnia w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

Brak możliwości komentowania.