Chcemy pomagać…..

Już za kilka dni wszyscy będziemy radośnie przeżywać tzw. „mikołajki”, a następnie piękne święta Bożego Narodzenia.  I właśnie dlatego uczniowie klasy I D oraz Samorząd Uczniowski postanowili zorganizować akcję zbiórki pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych produktów na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Chcielibyśmy pomóc podopiecznym fundacji. Są to dzieci przewlekle i terminalnie chore w okresach zaostrzeń choroby lub wymagające leczenia szpitalnego, dzieci w okresie wypalenia rodziców, w czasie potrzeby wyjazdu w różnych okolicznościach lub w czasie własnej choroby rodziców oraz dzieci z chorobą przewlekłą bez opiekunów. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zajmuje się także domową opieką paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi.

Potrzebne są różne specjalistyczne artykuły pielęgnacyjne i kosmetyki, odzież, zabawki oraz słodycze.

W dniach 27-29 listopada w szkole prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek, za które zakupione zostaną odpowiednie artykuły na potrzeby hospicjum.

Mamy nadzieję, że każdy z was zechce się przyłączyć do tej akcji. Gorąco zachęcamy!!!

Więcej informacji o działalności fundacji i jej podopiecznych można znaleźć na stronie:

http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/                                                           Samorząd I LO im. M. Kopernika i klasa I D

 

Brak możliwości komentowania.