Sukcesy naszych recytatorek

Dnia 25 października 2017 r. odbyła się coroczna edycja jesiennego konkursu poetyckiego pt. „Laur impresji. Uczestnicy mogli próbować swoich sił w trzech kategoriach:  poezja śpiewana, twórczość własna i recytacja.  W przeglądzie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły, a zaprezentowane przez nich utwory zostały pozytywnie ocenione przez jury i nagrodzone.

Wśród grona wyróżnionych znalazły się: Alicja  Wysocka i Joanna Gilowska z klasy I F, Kaja Stalmaska z klasy I E oraz Wiktoria Mazurkiewicz z klasy I C. III miejsce oraz nagrodę specjalną za najlepszą interpretację wiersza autorstwa Bolesława Leśmiana otrzymała Aleksandra Szot z klasy III G.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 13 listopada w sali Miejskiego Domu Kultury. W tej przyjemnej uroczystości udział wzięła także klasa     I E. Spotkanie zakończyło się występem jazzowego zespołu muzycznego z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Następny  konkurs recytatorski miał miejsce 16 listopada w Radymnie. Była to już XIII edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego. Laureatka wcześniejszego konkursu Aleksandra Szot również brała udział w tych artystycznych zmaganiach, tym razem otrzymując wyróżnienie.

Uczestników konkursów przygotowywały panie Maria Kulikowska i Barbara Bereza.

Naszym recytatorom gratulujemy sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Kaja Stalmaska.

Brak możliwości komentowania.