Konkurs j. niemieckiego WELTSPRACHEN ABITUR

W dniu 31.10.2017 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu konkurs pt. ,, Weltsprachen Abitur’’. Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas I, II i III.

W ciągu 45 minut uczniowie zmagali się z rozwiązaniem testu obejmującego 20 pytań badających umiejętności ucznia w zakresie posiadanego słownictwa, zwrotów, czytania ze zrozumieniem, komunikacji i gramatyki. Koordynatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego p. Violetta Kamińska, która wraz z p. Zofią Ciesielską zasiadły w komisji konkursowej.   Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo z Łodzi ,,Synapsa’’. 

Karty odpowiedzi wraz z dokumentacją zostały odesłane do wydawnictwa w ciągu przepisowych 7 dni. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15.12.2017 roku. Każdy uczeń biorący udział w konkursie zostanie nagrodzony imennym dyplomem oraz zestawem trzech zakładek edukacyjnych. Każda szkoła otrzyma certyfikat uczestnictwa w konkursie. Czekają nas również dwie następne edycje konkursu: zimowa i wiosenna.

Niezależnie od wyniku konkursu, uczniowie, którzy wezmą udział we wszystkich trzech edycjach zostaną nagrodzeniu kalendarzem językowym na rok 2018/2019, zawierającym 1515 wyrazów i zwrotów w języku niemieckim, plan lekcji oraz materiał powtórzeniowy.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

Brak możliwości komentowania.