Jarosławskie Pola Nadziei

„Pola Nadziei” to program stworzony przez organizację charytatywną Fundacja Pamięci Mary Curie z Edynburga. Jego celem jest pozyskiwanie środków finansowych na działalność hospicjów.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu do akcji ,,Pola Nadziei” włączyło się Szkolne Koło „Caritas”, które już w ubiegłym roku szkolnym uczestniczyło w pierwszej tego typu w naszym powiecie zbiórce pieniędzy na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

W tym roku członkowie Koła wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego  zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup cebulek żonkili, których żółte kwiaty są symbolem wdzięczności, wręczanym osobom składającym datki do puszek w trakcie trwania wiosennej kwesty. Dzięki hojności uczniów, nauczycieli i Dyrekcji naszej Szkoły, udało się zakupić prawie 300 cebulek, które 28 października zostały zasadzone na specjalnie przygotowanym miejscu, oznaczonym okolicznościowym upamiętnieniem.

Mamy nadzieję, że wiosną wszystkie kwiaty zakwitną i staną się widocznym znakiem solidarności z pensjonariuszami jarosławskiego hospicjum, a członkowie naszej szkolnej społeczności po raz kolejny włączą się w szlachetne dzieło pomocy potrzebującym.

Brak możliwości komentowania.