BohaterON – włącz historię

Czy da się uczyć historii w ciekawy sposób? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym nauczyciele z Podkarpacia, którzy brali udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”. Projekt ma na celu edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, budować wrażliwość społeczną.

Cała akcja ma kilka etapów. Pierwszym jest wysłanie kartek do Powstańców Warszawskich, w której udział wzięli już uczniowie z naszej szkoły. Jest to upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Następnym etapem są specjalne warsztaty dla nauczycieli na terenie całego kraju. Dalej szkoły, które zgłosiły się do projektu przeprowadzają akcję promująca historię Powstania Warszawskiego i Polskiego Państwa Podziemnego. Taka akcja będzie przeprowadzona w naszej szkole w najbliższym czasie.

Specjalne warsztaty dla nauczycieli były zorganizowane między innymi w Rzeszowie. Brał w nich udział Pan Profesor Jakub Duda. Na warsztatach poruszane były tematy o tym, jak ciekawie uczyć historii Powstania Warszawskiego i Polskiego Państwa Podziemnego. Kto z nas nie lubi grać w gry czy słuchać ciekawych opowieści z młodości naszych dziadków ? Projekt zakłada wprowadzanie na lekcje świadków historii, dyskusje o patriotyzmie, czy wykorzystywanie gier edukacyjnych.

Historia nie musi być nudna! To część naszego życia. „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” ~ Józef Piłsudski

Zapraszamy do obejrzenia materiału z warsztatów w Rzeszowie oraz odwiedzenia strony BohaterON.

http://rzeszow.tvp.pl/34370934/warsztaty-dla-nauczycieli-w-ramach-kampanii-bohateron-wlacz-historie

https://bohateron.pl/

Maria Krukar

Brak możliwości komentowania.