Debata filozoficzna „Sens życia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 31 maja 2017r. odbyła się debata na temat „Sensu życia”. Spotkanie poprowadzili: Andrzej Sarnicki i Jakub Duda; nauczyciele I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

W pierwszej części spotkania  liczne grono słuchaczy przysłuchiwało się dyskursowi filozoficznemu między prowadzącymi, którzy zastosowali dynamiczną wymianę poglądów. Rozmawiając o sensie życia  stosowali na przemian argumentację w formie tezy i kontrtezy. Oprócz tego w tej części dyskusji został wykorzystany materiał  filmowy (sonda uliczna) pt. „Co dla ciebie jest sensem życia?”

W drugiej części spotkania odbyła się burzliwa dyskusja. Zaproszeni goście, w szczególności młodzież licealna zadawała prowadzącym pytania i jednocześnie dyskutowała między sobą.

Dyskusja wykazała, że sprawa sensu życia jest niekończącym się tematem, ponieważ każdy inaczej rozumie ten problem. Niemniej jednak uczestnicy spotkania mogli w jakimś stopniu przychylić się ku oto takiemu poglądowi wyeksponowanemu przez prowadzących: sens życia polega przede wszystkim na stawianiu sobie celów do zrealizowania, bliższych bądź dalszych oraz umiejętności używania chwili – Carpe diem!

Brak możliwości komentowania.