Warsztaty z Wojciechem Zawiołą

25-26 maja po raz kolejny spotkaliśmy się już ze stałym gościem klas dziennikarskich –prezenterem sportowym TVN24 i Canal+, ekspertem sportowym – Wojciechem Zawiołą. Tym razem rozłożyliśmy nasze teksty na czynniki pierwsze i nagraliśmy krótki serwis sportowy. Pracy było wiele, a czasu zdecydowanie za mało…

Pierwszy dzień poświęciliśmy na analizę autorskich felietonów. Autor biografii Roberta Lewandowskiego poprawiał nasze błędy, radził co napisać inaczej i nawet w nienajlepszych pracach potrafił znaleźć jakiś plus. Było to dla nas ciekawe doświadczenie – na nasze prace mógł spojrzeć dziennikarz, który pisanie w przeróżnych formach opanował do perfekcji. O godz. 18.00 większość z nas ruszyła do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie na spotkanie z Zawiołą czekało już spore grono odbiorców. Mogliśmy swobodnie zadawać pytania i nieco lepiej poznać autora takich książek jak „Szukaj mnie” czy „Jest takie miejsce…”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć gorących dyskusji na temat sportu i najnowszej książki – „Nokaut. Historia bokserki” o Agnieszce Rylik. Potem był czas na pamiątkowy wpis i rozmowy. Cały wieczór upłynął nam w miłej atmosferze.

Drugiego dnia analizowaliśmy informację – co powinna zawierać i jak ją „ugryźć”. Jak zwykle mogliśmy liczyć na cenne wskazówki, za które serdecznie dziękujemy. Następnie pod lupę wzięliśmy wywiad. Nauczyliśmy się jak ważny jest kadr, tło i nasze gesty – coś, na co niby widz nie zwraca uwagi, a czego jako przyszli dziennikarze nie możemy pominąć. „Nagrajmy program sportowy!” – wpadli na pomysł chłopcy. Na realizację projektu nie trzeba było długo czekać: prowizoryczne studio, eksperci, prowadzący i gotowe! Na koniec niespodzianka – obejrzeliśmy wpadki prezenterów, przy których zalewaliśmy się łzami.

Po zakończonych warsztatach ze zdziwieniem pytaliśmy p. Wojciecha, dlaczego tak chętnie do nas przyjeżdża. „Bo was jest coś takiego… widać, że chcecie się uczyć, chłonąć wiedzę i rady – mówił – poza tym, piękny macie ten Jarosław!”

Panu Wojciechowi Zawiole jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć przekazywania swojej wiedzy i doświadczenia. Wszyscy niecierpliwie czekamy już na kolejne spotkanie.

Dominika Kurpiel

Brak możliwości komentowania.