AKADEMICKIE – nie tylko nauka

To już kolejny raz, kiedy klasy akademickie owocnie spędziły sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tym razem 29 kwietnia zgłębiały sztukę programowania w języku Java. Nad przebiegiem zajęć czuwał Pan Krzysztof Balicki oraz Pan Adam Szczur z wydziału informatyki stosowanej.

Po zajęciach z informatyki skorzystaliśmy z kulturalnej oferty Uniwersytetu. Odwiedziliśmy eksploratorium oraz wystawę nietypowych plakatów teatralnych. W rzeczonym eksploratorium prawie 20 stanowisk przybliżyło uczestnikom wiedzę z zakresu matematyki, biologii, fizyki.  Ekspozycja obejmowała zarówno modele anatomiczne jak i te ukazujące wybrane zjawiska fizyczne np. ruch falowy czy środek ciężkości. Uczniowie sprawdzili twierdzenie Pitagorasa za pomocą „kierownicy” oraz budowali most według pomysłu Leonarda do Vinci.

Hasłem tej interaktywnej wystawy było: „Nie mów do mnie ENIGMAtycznie”. Wiele z nich wymagało użycia wyobraźni oraz logicznego myślenia.

Dużo emocji wzbudziła także wystawa plakatów teatralnych zebranych przez Güntera Rambowa w uniwersyteckim atrium. Twórca należy do ścisłego grona najwybitniejszych światowych plakacistów.

Podsumowując perełki Pani Trynkiewicz z klasy akademickiej z pewnością na długo zapamiętają sobotni wyjazd i są zgodni w tym że chcą więcej!

Aleksandra Mazur

Anna Socha

 

 

Brak możliwości komentowania.