„Sztuka nauki angielskiego”

Zbrodnie, zagadki i czasy? Brzmi trochę dziwnie… 14 lutego w  dniu Święta Zakochanych, po raz drugi w murach naszego Liceum gościliśmy  teatr „The Bear Educational Theatre”, którzy zafundowali nam lekcję czasu Present Perfect i odrobinę rozkmin z cyklu Sherlock Holmes. Zagadkowa historia czwórki bohaterów przykuła uwagę nie tylko wszystkich uczniów, ale i nauczycieli języka angielskiego. Dla jednych traktowanie tego spektaklu było „ciekawe, czy wszystko zrozumiem”, dla innych osłuchanie się z językiem angielskim. Inicjatorami zaproszenia teatru byli nauczyciele języka angielskiego pani mgr. Jolanta  Jastrzębska i pan mgr. Paweł Szymski.

Historia Marcusa, Stevena i  jego brata bliźniaka mieszkających w Chicago, sprawiła, że wszyscy widzowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu. Trochę kryminał, trochę love story, a wszystko powiązane z czasem Present Perfect. Rozwiązanie zagadki sprawiło niektórym trudności wywołując dyskusję na sali.

Aktorzy z The Bear Educational Theatre to niesamowici ludzie z zajawką, których łączy przyjaźń i miłość do teatru. Za nimi występy nie tylko w Polsce, ale i we Francji, Austrii, Czechach i na Węgrzech. Praca daje im satysfakcję i chęć do szerzenia tego, co dla nich najważniejsze – teatr i język angielski.

Pomysł na realizację The Bear Educational Theatre ma już przeszło 20- letnią historię. Pomysłodawcą był David Fisher- angielski reżyser, który wpadł na pomysł założenia teatru i zachęcenia w ten sposób do nauki języka angielskiego w krajach Europy z naciskiem na jej wschodnią cześć. Tego rodzaju teatr edukacyjny ma na celu ułatwić naukę języka angielskiego studentom i uczniom, szczególnie w zakresie gramatycznym. Nie ukrywajmy, że tylko Anglik potrafi zrozumieć fanaberie użycia 16 czasów.

Trójka aktorów z Rumunii, Francji i Polski pokazała, że język angielski, a szczególnie czas Present Perfect jest o wiele łatwiejszy niż myśleliśmy i można się przy tym dobrze bawić. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku przyjadą z jeszcze większą dawką emocji. Tej trupy nie da się nie lubić, podobnie, jak języka angielskiego.

 

Brak możliwości komentowania.