Obóz językowy YouthMaSter 2017

W dniach 22-26 lutego 39- osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjnym YouthMaSter- Akademia Młodych Osobowości w Polanicy Zdroju. YM to specjalny obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom na ćwiczenie umiejętności językowo-społecznych.

Projekt prowadzony jest przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej, pochodzących z krajów Europy oraz Azji.

Niemalże wszyscy wolontariusze przybyli z innych krajów: Melissa i Damien z Francji; Prim z Indii, Fernando z Hiszpanii; Rebecca z Włoch; Mario i MÒnica z Portugalii oraz Josh z Niemiec. Wszystkich wolontariuszy łączy jeden element: wymiana przeprowadzona na warunkach Erasmusa+.

O 5.40 wyjechaliśmy spod MOSiR-u. Najpierw pojechaliśmy do Wrocławia, aby obejrzeć Panoramę Racławicką. Następnie udaliśmy się do Polanicy Zdroju. Wieczorem czekały nas pierwsze zajęcia. Mimo zmęczenia podróżą nikt nie pozwolił sobie na chwilę wytchnienia. Prim skutecznie motywował nas do wytężania wszystkich zmysłów. Tego wieczoru odbyła się pierwsza prezentacja przygotowana przez wolontariuszy – na początek o Indiach.

Wolontariusze starannie zaplanowali nam czas. Ćwiczenia oraz gry językowe trwały od 9.30, z przerwą na obiad i kolację, do 21. Poruszaliśmy tematy poważne, jak i te luźniejsze. Ciągle coś się działo. Projekty tworzyliśmy w grupach, a każdy dotyczył czegoś innego. Graliśmy w kasynie, tworzyliśmy plan napadu na bank, a nawet wymyśliliśmy teleporter, który rozwiązałby niemalże wszystkie problemy uczniów Kopernika!

Niemałym wyzwaniem było dla nas zadanie City Game. Zostaliśmy podzieleni na grupy i w ciągu niecałych dwóch godzin musieliśmy wykonać szereg zadań, np. znaleźć różne obiekty w Polanicy Zdroju, zrobić selfie ze zwierzątkiem czy nauczyć jednego z wolontariuszy jednej linijki dowolnego utworu Adama Mickiewicza. Wszystkie zadania musiały być udokumentowane w postaci zdjęć i filmu. Każdy dzień zajęć kończył się prezentacją kraju jednego z wolontariuszy.

Ważnym elementem szkolenia były prezentacje dotyczące programu Erasmus+. Okazało się, że wbrew pozorom nie tylko studenci mogą brać udział w wymianach zagranicznych. Resztę wątpliwości dotyczących programu rozwiała pani Marzena Pitus, Prezes Europejskiego Forum Młodzieży.

Angielskie rozmówki i flow Macieja M. pozostaną z nami z pewnością na długi czas!

 

*Oczywiście dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu p. Jolancie Jastrzębskiej oraz p. Pawłowi Szymskiemu i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

Maciej Szeląg i Katarzyna Motyka

Brak możliwości komentowania.