Uczniowie Kopernika po raz kolejny odnieśli sukces!

Czwórka początkujących reporterów z klas dziennikarskich awansowała do ścisłej czołówki w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej i wraz z Panią Profesor Danutą Matusz weźmie udział w Gali Finałowej, organizowanej we Wrocławiu.


Turniej Reportażu gromadzi uzdolnionych licealistów, posiadających dobre pióro i umiejętnie przelewających historie o różnorodnej problematyce na papier. Nie brakuje tematów trudnych, z jakimi nie każdy potrafiłby się zmierzyć, ale też codziennych, na które czasami ciężko wpaść. Jak powtarzają mistrzowie w tym fachu: „tematy do reportażu leżą na ulicy, wystarczy po nie sięgnąć”. W tym roku odbyła się już XVI edycja tego konkursu, który od 2008 r. nosi imię Wandy Dybalskiej – znanej dziennikarki, reporterki i długoletniej opiekunki Turnieju. Prace oceniane są przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy dziennikarskiej i potrafią odnaleźć w młodych potencjał do pisania.  Gra jest warta świeczki – przykładowym wyróżnieniem jest publikacja reportażu w Gazecie Wyborczej, czy możliwość uczestniczenia w praktykach w Polskim Radiu Wrocław.

Nasza szkoła od dłuższego czasu zajmuje miejsca wśród finalistów, co doskonale świadczy o wysokim poziomie umiejętności dziennikarskich w Koperniku. Tym razem nagrody przypadły czterem  uczniom z klas „B”: Weronice Makowskiej, Wiktorii Krzywonos, Magdalenie Mnich i Marcelowi Polaszkowi.

Serdecznie gratulujemy!

 

Dominika Perykasza

Brak możliwości komentowania.