Koncert Mikołajkowy

Kolejny rok. Kolejny 6 grudnia. Kolejny niesamowity występ uczniów LO im. Mikołaja Kopernika. Coroczny Koncert Charytatywny odbył się dnia 09.12.2016, w Jarosławskim MOK-u o godzinie 10:00. Zarobione pieniądze trafiły do dzieci, które potrzebowały naszej pomocy. Na sali pojawiło się wiele osób, jednak nasi artyści nie mieli się czym stresować – byli świetnie przygotowani.

Najpierw przedstawiono szczególnych gości i wręczono odznakę Pani Pedagog Beacie Szczygieł, a zaraz po tym Mikołaj Różalski i Kinga Bobowicz zaczęli zapowiadać uczestników. Żartobliwy sposób, w jaki to robili, nie pozwolił widzom na nudę między występami artystów. Poczucie humoru nie opuszczało prowadzących nawet przez chwile.
Jako pierwsza wystąpiła Anna Socha. Wykonanie przez nią piosenki pt. „Tam się rodzi nowy Bóg” wywołało ciarki już w pierwszej zwrotce. Zasłona dymna i światła współgrały z muzyką i dodawały uroku.
Zaraz po tym, dostaliśmy silny zastrzyk energii. Aleksandra Łańko, Aleksandra Rokosz, Weronika Salabura, Zuzanna Matrejek, Natalia Sidor i Sylwia Bujar po bardzo energicznym występie tanecznym zdobyły wielu wielbicieli wśród publiczności. Nic dziwnego, ponieważ dały z siebie wszystko. Razem z tańcem przekazały nam dużo pozytywnej energii i były powodem niejednego uśmiechu na twarzach widzów. Szczególnie panów. 😉
Duetu Elizy Ochab i Magdaleny Skawiny także nie da się pominąć, zwłaszcza że na chwilę pozwolił każdemu z nas zapomnieć o codziennych problemach dorosłego życia.
Występy kabaretowe miały swoje lepsze jak i gorsze momenty. Uczniowie klasy 1f zaprezentowali humorystyczny skecz z udziałem Św. Mikołaja. Spośród wszystkich, kabaret pt. „Wyjazd do dziadka” zdecydowanie przyniósł najwięcej śmiechu na widowni. Całą salę rozbawili Kuba Szkoła, Mateusz Warzocha i Karol Moszumański. Wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Młodzież świetnie się bawiła, oglądając spektakl.
Na scenę dumnie wkroczył Szkolny Chór, dyrygowany przez Aleksandrę Zabłocką. W jego skład wchodzą uczniowie klas dziennikarskich. Wykonali oni  piosenkę Tabb & Sound’N’Grace pt.”Możesz wszystko”. Zrobili to tak dobrze, że naprawdę dało się uwierzyć, że możemy wszystko. Zaczarowali nas wokalem i zarazili optymizmem jak wcześniejsze tancerki. Zapowiedziany w „magiczny” sposób Hubert Żołyniak przeniósł nas do równie magicznego świata, za pomocą swojego głosu. Tego występu nie zepsuł nawet przerywający głośnik. Ciarki czuło się do samego końca.
Aleksander Michalewski zaśpiewał piosenkę pt. „Polskie święte wigilie”. Jego występ z pewnością zapadł w pamięć wielu słuchaczom. Myślę, że to wykonanie dodało uroku całemu koncertowi.
Chór po raz kolejny oczarował widownie, przedstawiając piosenkę pt. „Na pewno”. Pokazali, że wiarę i nadzieję na lepsze jutro musimy mieć w głębi duszy i kierować się nimi w życiu. Już od tej piosenki dało się zauważyć wygłupy chłopaków, którzy świetnie się bawili śpiewając.
Drugi występ duetu Elizy Ochab i Magdaleny Skawiny przeniósł nas wszystkich w czasy dzieciństwa. Dziewczyny dały z siebie wszystko, wykonując utwór pt. ”Ding-dong”. Kolejna zapowiedź występu tancerek wzbudziła zainteresowanie, przede wszystkim w męskiej części widowni. Tym razem wystąpiły w spokojniejszej (jak i równie ciekawej) aranżacji. Sprawiły, że aż chciało się do nich dołączyć.
Dyrygentka chóru (czyli Aleksandra Zabłocka) zaśpiewała piosenkę pt. „Kolęda i ty”. Wyszło jej to fenomenalnie, czego dowodem były gromkie brawa.
Asia Biedroń i Aleksander Michalewski wykonali utwór pt. „Świeć gwiazdeczko”. Wokalistka zaangażowała widownie do śpiewu, co okazało się doskonałym pomysłem.
Na koniec wystąpiła Kinga Bobowicz wraz z Aleksandrem Michalewskim. Towarzyszył im szkolny chór oraz reszta uczestników koncertu. Wszyscy razem zaśpiewali słynny utwór pt. „Coraz bliżej święta”. Właśnie wtedy najbardziej można było poczuć magię zbliżających się świąt.

  1. Mikołajkowy Koncert Charytatywny był wspaniałym przeżyciem dla artystów. Pokazał, że warto okazywać pomoc i wsparcie innym ludziom, ponieważ daje to radość. Trudno będzie zrobić lepszy Koncert Mikołajkowy, ale tego wyzwania podejmiemy się dopiero za rok!

 

Brak możliwości komentowania.