Pojedynek matematyków

18 XI 2016 matematyczne orły naszej szkoły wyruszyły do Łańcuta. Tam, w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza odbył się finał Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Konkurs objęty jest patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Była to już XXXII edycja tego konkursu, a jego pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem był dr nauk matematycznych Eugeniusz Śmietana, emerytowany nauczyciel I LO w Łańcucie, który otrzymał właśnie tytuł Honorowego Przewodniczącego Konkursu. Hasło konkursu bieżącej edycji to Uroki i tajemnice liczb.

Tak więc po ustaleniu wyników etapu powiatowego zakwalifikowano następujących uczniów naszej szkoły do finału:

  • Anna Matrejek – 1 miejsce (op. K. Wilgucki)
  • Michał Bereza – 1 miejsce (op. P. Trynkiewicz)
  • Zuzanna Buryło – 2 miejsce (op. K. Trynkiewicz)
  • Żaneta Kamecka – 2 miejsce (op. K. Trynkiewicz)
  • Bartosz Sułek – 3 miejsce (op. K. Trynkiewicz)

Konkurs uroczyście otworzył dyrektor 1 LO w Łańcucie: mgr Robert Szura. Miłe i ciepłe słowa skierował do uczniów mistrz dr Eugeniusz Śmietana. Po chwilach wspomnień o patronie konkursu jakim jest prof. Jan Marszał nadszedł czas na rozwiązywanie bardzo trudnych, niestandardowych zadań. Były one dla nas prawdziwym wyzwaniem, a dotyczyły m.in. równań i nierówności w zbiorze liczb całkowitych, nietypowych układów równań i nierówności, czy problemów związanych z wartością bezwzględną.

Po 120 minutowych zmaganiach wychodziliśmy z sali z poczuciem niepewności, ale i nadziei. Na wyniki musimy poczekać do 13 grudnia…

 

Zuzanna Buryło

wp_20161118_09_32_08_pro

Brak możliwości komentowania.