Wzruszenia po latach…

Piętnastego października w naszej szkole odbyło się spotkanie absolwentów, którzy 35 lat temu zdawali maturę. Zwykle w tej samej szacie, od lat, aula szkolna wita swoich gości. Tego dnia, odmieniona urokiem wrzosów była bardziej uśmiechnięta. Mimo deszczu za oknem, gości przybywało. Profesor Jacek Sało podjął się roli gospodarza spotkania i przywitał wszystkich przybyłych.

Niespodzianką dla absolwentów był krótki koncert w wykonaniu uczniów szkoły – Aleksandry Zabłockiej i Huberta Żołyniaka.  Utwory przygotowane zostały przez samych wokalistów i dobrane celowo tak, by skłaniały do refleksji. Z pewnością przywołały wspomnienia pierwszych miłości, przyjaźni i przeżyć z lat szkolnych. Może zadumę nad czasem, który minął lub atmosferą ich dawnych wystąpień „na deskach” naszej auli. Byli wzruszeni i dziękowali za ten mały prezent dla nich, gratulowali talentów.

W dalszej części uroczystości, zaciekawieni absolwenci odwiedzali różne zakamarki szkoły. Mogli nawet zajrzeć do swoich dzienników lekcyjnych.
Rozmowom  i wybuchom śmiechu nie było końca. Na twarzach widać było radość spotkania.
Z pewnością zostanie ono w ich pamięci i sercach.

Aleksandra Zabłocka

dsc_5237q dsc_5240q dsc_5241q

Brak możliwości komentowania.