Powiatowe Święto Edukacji Narodowej

Wyjątkowa edycja święta

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Edycja to wyjątkowa, ponieważ miała miejsce w naszej szkole. Obecni podczas uroczystości przedstawiciele władzy samorządowej dziękowali nauczycielom za ich pracę, poświęcenie w wychowywaniu młodzieży oraz życzyli kolejnych sukcesów w ich zawodzie. Pedagogom z całego powiatu, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w ubiegłym roku (szczególnie w pracy pozaprogramowej) nagrody wręczył pan starosta Tadeusz Chrzan oraz pani naczelnik Lucyna Paulo.

Wszystkie osoby, które z pełnienia swojej rangi zabierały głos podkreślały, jak ważne jest, aby  wykonując ten zawód nie zamykać się na nowe wiadomości i nie ulegać presji ciągłych zmian w szkolnictwie. Dobry nauczyciel jest bowiem fachowcem, który posiada dobrze opanowany warsztat merytoryczny oraz sprawnie przekazuje wiedzę.

Dzień przygotowany szczególnie

Próby chóru i solistów odbywające się w naszej szkole, miały podwójny charakter. Wcześniej bowiem przygotowywany był występ młodzieży z okazji Jarosławskich Potyczek Ortograficznych.  Zaraz potem wszystkie siły włożono w przygotowanie akademii. Całość okazała się ucztą dla ducha w ten pochmurny, jesienny dzień. Dało to spektakularny efekt, bowiem występ zaskoczył wszystkich. Owacjom nie było końca, a artyści chwaleni byli jeszcze kilkakrotnie podczas uroczystości.

Wdech, wydech, ukłon

Zaskoczeniem dla gości okazało się pojawienie chóru szkolnego, który na początku odśpiewał hymn. Martyna Brodowicz swoją perfekcyjną melorecytacją wprowadziła całą salę w specjalny nastrój. Chór pojawił się ponownie i wykonał utwór „Tyle było dni”. Nad całością czuwała niezastąpiona Ola Zabłocka (warto dodać, ze chór stworzyła od podstaw!). Kinga Bobowicz ”Kasztanami” zdobyła serce publiczności (a zwłaszcza księdza Bartka Zakrzewskiego). Późniejszy występ Huberta Żołyniaka z piosenką R. Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło” wypadł równie dobrze. O tym, że młodość przemija, ale pozostają piękne wspomnienia śpiewała Anna Socha w piosence „Kiedyś byłam różą”. Wyróżniły się również dwa duety: Alka Michalewskiego i Kingi Bobowicz oraz Alka i Natalii Darkowskiej w piosenkach ” Psalm dla Ciebie” oraz „Wspomnienie”. Natalia wykonała także utwór „Dziwny jest ten świat”,  a później swoje możliwości wokalne w  piosence „Miejcie nadzieję” zaprezentowała Aleksandra Zabłocka. Wystąpienie zakończyła nieśmiertelna  „Modlitwa o wschodzie słońca” wykonana przez Alka Michalewskiego, któremu akompaniowali wszyscy uczestnicy.

Aplauz! Aplauz!

Na sam koniec dziękujemy wszystkim artystom, którzy cieszyli nasze uszy swoją muzyką. Dla gości wystąpili: Aleksandra Lech, Aleksandra Kowal – flet, Katarzyna Krochmalny, Natalia Darkowska – skrzypce, Jakub Naspiński – perkusja, Piotr Żyta – gitara, Kamil Słabicki – klawisze.

Konferansjerką zajmował się ulubiony duet, czyli Maciej Szeląg i Mikołaj Różalski. Od strony technicznej nad wydarzeniem czuwał niezastąpiony Patryk Gółka. Opiekunem młodzieży, pomysłodawczynią oraz reżyserem wydarzenia była pani Danuta Matusz.

 

Katarzyna Motyka

 

 

Brak możliwości komentowania.