Wywiadówka inna niż wszystkie

Wywiadówka – jedno słowo, a wywołuje tyle emocji i potrafi przestraszyć niejednego ucznia. Na myśl o niej niektórzy nie mogą spać po nocach, a kilka dni przed „dniem sądu” chodzą jak na szpilkach. Po wywiadówce przychodzi jeden z rodziców i wtedy dopiero się zaczyna…… Oczywiście ten utarty schemat nie zawsze musi tak wyglądać. Postanowiliśmy nieco zmienić tradycyjną konwencję, związku z czym 28 kwietnia po spotkaniu rodziców z nauczycielami odbyła się w naszej szkole „gala talentów”, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje zdolności przed rodzicami, a rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy „w akcji”.

Po emocjonujących przed tygodniowych zmaganiach zdecydowano pokazać Kopernikańskie talenty szerszej publiczności. Warto zaznaczyć, że to nie ten sam „konkurs talentów”: nie było pierwszych miejsc, wyróżnień, ani dyplomów. Wszyscy artyści mieli to już za sobą – zostali wybrani jako najlepsi z  najlepszych.

Cztery znakomite wokalistki wraz z jednym rodzynkiem: Natalia Darkowska, Aleksandra Zabłocka, Anna Socha, Weronika Makowska i Aleksander Michalewski; duet kabaretowy Karol Moszumański&Adrian Markowicz, Sylwia Bujar w układzie tanecznym, cała klasa pierwsza dziennikarska jako chór pod oryginalną nazwą „ITD – Inni Twórczy Dziennikarze” oraz Aleksandra Rokosz i Adrianna Marciniszyn w swoim talencie audiowizualnym. Wszyscy oni swoimi występami zbudowali niepowtarzalny klimat, tworząc wyjątkową – można rzec – rodzinną atmosferę.
Należałoby dodać, że każdy z uczniów chciał się zaprezentować przed rodzicami jak najlepiej, dlatego każdy z nich dał z siebie naprawdę wszystko, a nawet jeszcze więcej.

Jak się okazuje wywiadówka nie musi być taka straszna – wystarczy tylko chcieć, a można przeżyć ją w  zupełnie inny – spokojniejszy – sposób. Mamy nadzieję, że za rok ujawnią się kolejne talenty i znów będziemy mogli spotkać się w takim lub jeszcze większym gronie.

Więcej informacji o poszczególnych artystach pod linkiem: http://www.lo.kopernik.jaroslaw.pl/?p=6746#more-6746

Dodaj komentarz