„Talent do rozmowy”

Ciągle uśmiechnięta, radosna i pozytywnie zakręcona. Nie dość, że wspaniała osoba to jeszcze świetna dziennikarka. 22 kwietnia naszą szkołę odwiedziła redaktorka Polskiego Radia Rzeszów, absolwentka „Kopernika” – Bernadeta Szczypta.

Pani Bernadeta zawitała do nas po raz drugi w tym roku szkolnym i tak jak za pierwszym razem przekazała nam ogrom wiedzy „radiowej”. Z charakterystyczną dla siebie pogodą ducha powtórnie udowodniła, że praca w radiu nie jest ani trochę nudna i można mieć z niej wiele uciechy, a przede wszystkim satysfakcji z każdego wypowiedzianego do mikrofonu słowa, przeprowadzonego wywiadu lub własnej audycji. Tym razem mogliśmy zobaczyć p. Bernadetę w akcji wraz z tegorocznymi maturzystami. Trzecioklasiści mieli za zadanie powiedzieć kilka słów o zbliżającej się maturze i ich odczuciach przed napisaniem „najważniejszego egzaminu w życiu”, na potrzeby jednej z audycji p. Szczypty.Uczniom spiętym i zdenerwowanym mówieniem do mikrofonu pani redaktor fantastycznie rozładowała emocje swoim niepowtarzalnym talentem do…… rozmowy – bo jak się okazało umiejętna wymiana zdań to nie lada sztuka.

Później to my powiedzieliśmy do mikrofonu kilka słów o klasie dziennikarskiej i sposobie jej działania, możliwościach i warsztatach. Na koniec spontanicznie powstał pomysł stworzenia nowej, krótkiej audycji na łamach Polskiego Radia Rzeszów. Postanowiliśmy wspólnie z p. Bernadetą zaaranżować pionierskie pasmo w którym będziemy zachęcali młodych ludzi (i nie tylko) do…….. czytania lektur! Stwierdziliśmy, że nie każda lektura jest taka zła, a większość z nich zasługuje na uwagę, ponieważ wbrew uczniowskich stereotypów niosą bardzo wartościowe treści.

Chociaż warsztaty dopiero się skończyły, już omówiliśmy się na następne spotkanie, które odbędzie się za niecały miesiąc – 18 maja.

Audycja z uczniami naszej szkoły zostanie wyemitowana 1 maja o godz. 10:10, oczywiście w Polskim Radiu Rzeszów.

Dodaj komentarz