Sukcesy olimpijskie uczniów I L.O. im M. Kopernika przepustką na wyższe uczelnie

Rok szkolny 2015/2016 obfituje w sukcesy naszego liceum  na olimpiadach przedmiotowych i konkursach tematycznych. W olimpiadach uwzględnianych przy klasyfikacji szkół w ogólnopolskim rankingu najlepszych liceów miesięcznika Perspektywy następujący uczniowie uzyskali tytuły laureatów zawodów okręgowych, kwalifikując się do zawodów centralnych: Kacper Bylinka w olimpiadzie historycznej – opiekun prof. Andrzej Sarnicki, Izabela Dominik w olimpiadzie wiedzy teologicznej – opiekun ks. dr Piotr Baraniewicz, Maciej Sosnowski w olimpiadzie biologicznej – opiekun prof. Monika Potoczny, Jarosław Krut w olimpiadzie języka rosyjskiego – opiekun prof. Marta Sarnicka.

Sukcesy wymienionych uczniów dają stuprocentowy wynik na egzaminie maturalnym z danego przedmiotu,  praktycznie zapewniając indeks na wyższą uczelnię np. z biologii na medycynę, z historii na prawo. Nasze liceum słynie z sukcesów na olimpiadzie filozoficznej. Laureatami tegorocznych okręgowych zawodów olimpiady filozoficznej zostali: Agata Kontek i Kacper Bylinka- opiekun Andrzej Sarnicki. Tytuł finalistki IX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i fizyki uzyskała Dominika Furgała – opiekunowie prof. Katarzyna Trynkiewicz i prof. Zbigniew Piguła. Cieszymy się również z osiągnięć na ogólnopolskiej arenie naszych „dziennikarzy” pod opieką prof. Danuty Matusz. Karolina Płoskoń jest laureatką X Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. Magdalena Krzych i Weronika Makowska uzyskały tytułu finalistek XV Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów na zawodach centralnych.
Zbigniew Tabor

IMG_2272_1280x853

Dodaj komentarz