Kraj kontrastów – Grzegorz Chachura i jego opowieść o Brazylii

12 lutego, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika odwiedził przedstawiciel grupy podróżników „Trzask” – Grzegorz Chachura. Zaprezentował on uczniom naszej szkoły  swoją wakacyjnej wyprawę do Brazylii. Licealiści dowiedzieli się, jak naprawdę wygląda kraj kawy, karnawału i piłki nożnej. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali ciekawych historii o Sao Paulo, Salvadorze, czy Rio de Janeiro. Dodatkowo pan Grzegorz zaprezentował fotografie z różnych części Brazylii, a w swoją opowieść wplótł sporo zabawnych anegdot, dzięki czemu nikt nie mógł się  nudzić. Na licznych zdjęciach można było dostrzec olbrzymi kontrast pomiędzy poszczególnymi dzielnicami wielkich, południowoamerykańskich miast. Poznaliśmy Brazylię od wielkich drapaczy chmur w Sao Paulo, przez majestatyczne plaże, aż po biedne fawele, pełne przestępczości i narkotyków.

„Szkoda, że były to tylko dwie lekcje, bo takich opowieści można by było słuchać godzinami. Liczę na to, że pan Grzegorz jeszcze zagości w naszej szkole i będę miał możliwość posłuchania o jego kolejnych podróżach.” – Powiedział jeden z uczniów obecnych na spotkaniu.

 

Dodaj komentarz