Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS

Z okazji zbliżających się Walentynek, obchodzonych 14 lutego, Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca przedewszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV. Na co dzień troszczymy się o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.

Lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. Z myślą o tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało elektroniczną pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Wystarczy jedynie wpisać życzenia i adresata w edytowalną wersję kartki, a następnie dołączyć ją do wiadomości e-mail. Kartkę walentynkową można pobrać ze strony www.aids.gov.pl.

Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania naszej inicjatywy: rozsyłania kartki walentynkowej drogą e-mailową, w wersji drukowanej, zamieszczenia informacji
na stronach internetowych oraz wszelkich innych form aktywności, które mogłyby promować walentynkową akcję profilaktyczną.

Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

Projekt graficzny i hasło powstały w wyniku konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Krajowe Centrum ds. AIDS w 2013 r. Autorką grafiki jest Ida Kwaśnica, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu – Kacper Lasota.

 

Punkt KonsultacyjnoDiagnostyczny przy Przychodni Akademickiej

ul. Podkarpacka 1
35-082 Rzeszów
tel. 513-652-351 (w pon. i wt w godz. 10.00 – 14.00)

Godziny otwarcia:
sobota 11.30 – 16.00

http://stowarzyszeniejedenswiat.org/testy-na-hiv-w-rzeszowie/

Uwagi dotyczące otwarcia Punktu w 2016 roku:
– w dniach 26 marca, 30 kwietnia, 28 maja, 13 sierpnia, 29 października i 12 listopada 2016 roku Punkt będzie nieczynny.
Uwaga! W celu zachowania wysokiej jakości poradnictwa ostatni pacjent przyjmowany jest 30 minut przed zamknięciem Punktu.
Punkt konsultacyjno-diagnostyczny prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Jeden Świat”.
email: pkd.rzeszow@gmail.com

Dodatkowych informacji w tej sprawie udzielają:
Iwona Gąsior, i.gasior@aids.gov.pl, tel. 22 331 77 82
Anna Kaczmarek, a.kaczmarek@aids.gov.pl, tel. 22 331 77 81

 

Dodaj komentarz