Magia Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka ma już 15 lat. Pojawia się wszędzie tam gdzie jest nieszczęście, choroba, samotność, niepełnosprawność, trudna sytuacja materialna. Nie można się do niej zgłosić, nie można przedstawić swoich oczekiwań. Do Szlachetnej Paczki trafiają tylko rodziny znalezione przez wolontariuszy, żyjące skromnie i bez pretensji do losu. Szlachetna Paczka ma dla nich być nie tylko realną pomocą, ale i impulsem do pozytywnych zmian.

Magii Szlachetnej Paczki ulegli także uczniowie Kopernika: Klasa I g wybrała rodzinę, przeanalizowała jej potrzeby i zgodnie ze wskazówkami wolontariusza – opiekuna rodziny przygotowała Paczkę, a właściwie… 14 paczek ! Znalazły się tam najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i chemii gospodarczej, kosmetyki, przybory szkolne, słodycze, odzież, buty, plecak i drobne upominki.

Mamy nadzieję, że wszystkie prezenty okażą się potrzebne i sprawią przyjemność obdarowanym. Przygotowanie paczek było dla uczniów dużą radością , bo zgodnie z zasadą Szlachetnej Paczki – satysfakcję mają wszyscy: i darczyńcy, i obdarowani.

Klasie I g dziękuję za pomysł, dobre serca i oczy otwarte na potrzeby innych.

Jestem z Was dumna.

 

Wych. M. Pieczonka

 

Dodaj komentarz