Chcę mieć prawo być kochanym

Młodzież z „Kopernika” odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, gdzie wzięła udział w konferencji w ramach międzynarodowego projektu pt. „PINE-D Europa dla Obywateli”. Osoby
z niepełnosprawnością intelektualną wypowiadały się czego oczekują od społeczeństwa. Jakich odpowiedzi padło najwięcej? Chcą pracować, chcą mieć prawo w wyborach i mieć możliwość założenia rodziny. Chcą mieć prawo bycia zwykłymi ludźmi.

W ramach projektu, młodzież z naszej szkoły przedstawiała państwa należące do Unii Europejskiej. Opowiadała o kulturze, klimacie, położeniu oraz ciekawostkach związanych z danym krajem.
W międzyczasie można było spróbować potraw i przekąsek rożnego rodzaju, które dopełniły świetności projektu. Przy przedstawianiu państw uczniowie „Kopernika” zapewnili podopiecznym ośrodka różne atrakcje. Praca z mapą okazała się dla nich świetną zabawą. Uczniowie również wykazali się sporą wiedzą o państwach europejskich. Konferencja była uatrakcyjniona transmisją na żywo, którą oglądali uczestnicy pozostałych placówek, prowadzonych przez Stowarzyszenie oraz zagraniczni partnerzy projektu.

Klasa II b

Dodaj komentarz