Amazonki w Koperniku – w ramach programu „Kobieta piękna i zdrowa”

25 maja w I liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyło się spotkanie profilaktyczne z cyklu „Kobieta piękna i zdrowa” .

Naszym gościem była Pni Marta Zadorożna, która jak co roku, waz z innymi Amazonkami, Bogumiłą Husar oraz Krystyną Szwec, poprowadziła prelekcję dotycząca raka piersi i sposobów jego zapobiegania.

Pani Marta to ceniona była nauczycielka i bibliotekarka. Przede wszystkim jest jednak prezesem Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki”. Od wielu lat prowadzi spotkania odbywające się w ramach akcji „Różowa wstążeczka” dla młodzieży i dorosłych, których celem jest  edukacja młodych ludzi i uświadomienie im zagrożeń wynikających z braku regularnych wizyt u lekarza. Jest propagatorką badań mammograficznych i cytologicznych. Z dystansem i poczuciem humoru opowiada o swoich przeżyciach związanych z chorobą. Nie tylko wspiera i pomaga w walce z nowotworem koleżankom z klubu, ale także z zaangażowaniem edukuje nowe pokolenia. Odważnie i szczerze-tak mówi o raku, pozostając wrażliwą kobietą.

 

amazonkiz

 

Spotkanie nie tylko skłoniło młode kobiety do refleksji, ale także zmotywowało do działania.
W walce z rakiem cenna jest każda godzina.

Magdalena Krzych

 

Dodaj komentarz