Szczęśliwej drogi już czas…

Piątek 24 kwietnia to dla rocznika 96′ szczególna data. To dzień, w którym zakończył się pewien etap życia – liceum…
Oczywiście to nie koniec ich nauki w tym roku szkolnym. Teraz czeka wyzwanie, dla niektórych bardzo ciężkie – matura. Piątek, 24 kwietnia. Trzecioklasiści mogli choć na chwilę zapomnieć o czekającym ich egzaminie dojrzałości i powspominać stare czasy. Na ten szczególny dzień wiele dziewczyn włożyło swoje najlepsze suknie, a chłopcy wyciągnęli z szaf zakurzone od czasów studniówki garnitury… Na parkiecie szkolnej hali sportowej, być może po raz ostatni, ustawili się klasami.
Na początku uroczystości pożegnania klas III garść miłych słów do maturzystów skierował Pan dyrektor Zbigniew Tabor oraz przewodniczący samorządu szkolnego Bartosz Terebecki, który już za rok znajdzie się na miejscu swoich starszych kolegów. Następnie nadszedł czas na wyróżnienie nagrodami najlepszych i najbardziej zaangażowanych w życie szkoły uczniów. Każdy z uczniów otrzymał również książeczkę upominkową, która pozwoli mu wspominać sobie czasy liceum… Było wzruszająco, gdyż dopisali swoją frekwencją również Rodzice. Miło było patrzeć na te wszystkie wzruszone twarze… Gdy wszystkie wyróżnienia zostały wręczone nadszedł czas na krótki program artystyczny. Nasza skromną uroczystość uświetnili: Aldona Mikoś, Żaneta Lichończak oraz Przemek Puzio. Szkoda, że to już ostatni taki występ tych młodych, utalentowanych Artystów…

Kiedy rozbrzmiały słowa piosenek takich jak: „Szczęśliwej drogi już czas” czy „Dni, których jeszcze nie znamy” na wielu twarzach pojawił się smutek i refleksja, że szkoła średnia odchodzi już na dobre. Że pożegnać czas swoich Wychowawców i Mentorów…. Zapewne wielu z nich pozostanie w sercach juz na zawsze….

A oto lista nagrodzonych:
Beata Gwóźdź
Karolina Gwóźdź
Martyna Mazurkiewicz
Magdalena Rychlicka
Paulina Trzeciak
Julita Hołub
Arkadiusz Aab
Klaudia Baran
Aleksandra Bąk
Gabriela Bury
Weronika Machaj
Martyna Pałys
Tomasz Szawłoga
Philip Gołaszewski
Natalia Pelc
Karol Gajdziński
Anna Dąbkowska
Aldona Mikoś
Aleksandra Szatko
Paula Ostrowska
Mateusz Bajdak
Kinga Pachla
Maciej Pieczka
Mikołaj Rejterowski
Patrycja Tomas
Beata Baran
Klaudia Głowacka
Agnieszka Jabłońska
Sabina Januszkiewicz
Michał Naspiński
Małgorzata Wołczyk
Magdalena Zubik
Anna Żyta
Jakub Stęchły
Damian Flisowski
Jakub Kisała
Marcin Kozdroń
Hubert Osetek
Jagoda Pszonak
Katarzyna Skupień
Paulina Dinh Manh
Mateusz Błaszczyk
Mateusz Zając
Klaudia Broszko
Żaneta Lichończak
Jagoda Galińska
Przemysław Puzio
Aleksandra Czajkowska

Dodaj komentarz