Warsztaty z chemii „Chemikiem być”

3 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia chemiczne przygotowane i poprowadzone przez trójkę wspaniałych ludzi z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.
Swoją przygodę z chemią każda klasa zaczęła trochę inaczej. Jedni zostali wrzuceni od razu na głęboką wodę i  brali udział  w praktycznych zajęciach z panią Dominika Panek. Inne klasy udały się do auli szkolnej aby uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez pana Łukasza Spornego i pana Piotra Wróblewskiego. Obie części warsztatów cechowały się wielką kreatywnością i zaangażowaniem ze strony naszych gości jak i samych uczniów. Bo kto by nie chciał przez chwile „potrzymać” ognia w ręku lub nie zostać „porażonym” 9V baterią.

Pokaz w auli szkolnej opierał się przede wszystkim na zabawie płomieniem. Najbardziej odważni uczniowie nie bali się wyjść na środek i razem z doświadczonymi chemikami  pokazać nam chemię z innej strony,  nie taką z ławki w szkole, lecz chemię ,,bardziej wybuchową”.

Przez całe warsztaty na naszych twarzach gościł uśmiech, który nie opuszczał nas ani przez chwilę, co można uznać za pozytywną ocenę Dnia Chemicznego. Każdy z nas wyniósł z tych zajęć dużą dawkę pozytywnej energii, motywacji jak i mógł się przekonać, że nawet taka „domowa chemia” może być równie ekscytująca i ciekawa jak praca w laboratorium.

Warsztaty pomogły nam pogłębić wiedzę i wzbudzić większe zainteresowanie przedmiotem.Mamy nadzieję, ze uda się zorganizować w naszym liceum jeszcze nie jeden taki dzień całkowicie poświęcony chemii.

Paulina Łanda

Dodaj komentarz