Otwarcie sali ekologicznej

Mieczysław Orłowicz – doktor nauk prawniczych, krajoznawca, autor ponad stu podręczników turystycznych i… absolwent naszej szkoły. To właśnie jego imię nosi nowa pracownia ekologiczna.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną sprawą w dzisiejszych czasach jest edukacja ekologiczna – dzięki dostępowi do nowo otwartej sali, młodzi będą mieli dostęp do szerszych źródeł i materiałów praktycznych. Młodzi ekolodzy będą mieli styczność z takim profesjonalnym sprzętem, jak tablica interaktywna, mikroskopy, zestawy do badania wody gleby i powietrza, tablety z aplikacjami edukacyjnymi, filmy edukacyjne, modele dydaktyczne czy niezbędna do badań literatura.

Stworzenie tego stanowiska pracy nie miałoby miejsca bez dotacji od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (34 tys. złotych) i Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (14 tys. złotych). Uroczyste oddanie sali do użytku miało miejsce 16. stycznia 2015 roku. Koordynatorem projektu „Z ekologią na ty” i osobą odpowiedzialną za jego realizację była pani Zofia Ciesielska.

Miejmy nadzieję, że nowe warunki nauki jeszcze bardziej rozwiną zainteresowania młodzieży, a przykład naszego wybitego absolwenta będzie im przyświecał przez długie lata.

Karolina Płoskoń

Dodaj komentarz