„Człowiek jest wielki nie przez to co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – spotkanie uczniów Kopernika ze Słoneczną Gromadą

We wtorek 9 grudnia, uczniowie trzech klas naszej szkoły- I d, II d i III h, uczestniczyli w spotkaniu z drużyną harcerską „Słoneczna Gromada”, która działa przy Ośrodku na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu.

Młodzież Kopernika wraz z profesorem Andrzejem Bajanem postanowiła także w tym roku wesprzeć finansowo harcerzy. Zebrane pieniądze pomogą dzieciom w zorganizowaniu harcerskiego wyjazdu. Podopieczni Ośrodka wraz z opiekunami bardzo ciepło przyjęli naszych uczniów. Oprócz poczęstunku, obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą dotychczasowy dorobek turystyczny jej członków. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania z wyjątkową oprawą muzyczną przygotowaną przez uczniów z klasy I d.
Spotkania z harcerzami ze Słonecznej Gromady stają się powoli tradycją naszej szkoły. Co roku coraz więcej klas włącza się w tą akcję.
Kontakt z osobami niepełnosprawnymi uwrażliwia uczniów, zwiększa empatię i zaciera wszelkie bariery kształtując tym samym ich osobowość. Jesteśmy pewni, że te doświadczenia zaprocentują w dorosłym życiu.
Wszyscy uczestniczy spotkania zgodnie stwierdzili, że nigdy nie zapomną tych wspólnie spędzonych chwil i chętnie włączą się w akcje w przyszłym roku. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie oraz wręczono czek na kwotę 900 zł. Podopieczni Ośrodka przygotowali upominki dla klas uczestniczących w spotkaniu. Wszyscy rozstali się z uśmiechem na twarzach. Liczymy, że także w przyszłym roku uda nam się zorganizować zbiórkę dla grupy harcerzy działającej przy PSOUU koło Jarosław.

Tymczasem życzymy wszystkim podopiecznym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz niezapomnianych harcerskich wyjazdów w 2015 roku.

Joanna Wierzbińska

Dodaj komentarz