Warto pomagać – 13. Mikołajkowy Koncert Charytatywny

Rokrocznie, wraz z szóstym grudnia, rozpoczyna się ta akcja – Mikołajkowy Koncert Charytatywny. W ostatni czwartek, o godzinie 10, doszło do jej zwieńczenia występami artystycznymi w jarosławskim MOK’u.

Już po raz trzynasty wszystkich jednoczy jeden cel – pomoc dzieciom z Jarosławskich Świetlic Środowiskowych. To właśnie dla nich, już dużo wcześniej, zorganizowana jest zbiórka pieniędzy, w którą włączają się okoliczne szkoły. Koncert, będący zwieńczeniem całej akcji, jest organizowany przez nasze liceum. Uczniowie Kopernika i tym razem nie zawiedli – program był przygotowany na bardzo wysokim poziomie.

Młodzież wykazała się na wielu polach rozpoczynając od skomplikowanych układów tanecznych, poprzez imponujące wykonanie piosenek, a na samej oprawie instrumentalnej kończąc. Pokazali przy tym swoje talenty oraz to, że zmysł artystyczny nie jest im obcy. Od razu można było dostrzec profesjonalizm oraz dbałość o detale. W programie zagościł również skecz kabaretowy oraz wystawa prac plastycznych Anny Brodowicz, które można było nabyć. Krótkie przedstawienie bohaterów tamtego dnia – dzieciaków ze świetlic – niezwykle przypadło publiczności do gustu. Rozbawiło wszystkich do łez, a także utwierdziło w przekonaniu, że warto pomagać.

Wydarzenie zgromadziło prawie 300 osób – zaproszeni goście oraz nauczyciele wraz z uczniami  sympatyzującymi z happeningiem. Łącznie zebrano 1520,47 zł. Impreza ta zdążyła się już na stałe wpisać do miejskiego kalendarza, mamy nadzieję, że zostanie tam na długo.

 

 

50ede4c0f48f6791b69b4a41c8b6c289

Dodaj komentarz