Czwarta władza nie taka straszna?

Postanowiliśmy się o tym przekonać startując w Konkursie wiedzy o mediach. Młodym dziennikarzom nie sprawiło problemu napisanie artykułu, czy nakręcenie filmu, bo na tym właśnie polegał pierwszy etap. Tak zwane schody zaczęły się w drugim etapie, kiedy to dostaliśmy listę lektur do przeczytania i drugą, jeszcze dłuższą, gdzie zawarte były zagadnienia.

Do budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dotarliśmy pierwsi. Mieliśmy jeszcze godzinę, żeby spokojnie móc się denerwować. Tę opcję wybrali jednak nasi konkurenci z innych miast. My spędziliśmy ten czas na rozmowie. Po godzinie oczekiwań weszliśmy na salę wykładową, gdzie przywitała nas przewodnicząca komisji dr Iwona Leonowicz-Bukała. Na część pisemną mieliśmy dokładnie 60 minut. Prace były poprawiane zaraz po napisaniu, więc aby znowu nie marnować czasu na stresowanie się, mieliśmy zorganizowane spotkanie z doradcą zawodowym. Większości z nas (w teście) wyszło, że mamy wszelkie predyspozycje do tego, żeby zostać dziennikarzami, więc jesteśmy na jak najlepszej drodze. Po wykładzie zostaliśmy uraczeni pysznymi pierogami. Zajadając się nimi czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Chwilę potem do sali wkroczyła dr Bukała z listą zakwalifikowanych. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na usłyszenie swojego nazwiska. Pierwsze pięć końcowych miejsc zostało szybko odczytane, ale wraz ze zbliżaniem się do podium, emocje były coraz większe. I w końcu dało się słyszeć: Drugie miejsce zajmuje Małgorzata Jakubas z pierwszego LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Naszą koleżankę nagrodziliśmy gromkimi brawami. Już teraz uzyskała nagrody rzeczowe, ale będzie walczyć o więcej. Prof. D. Matusz (niestety jest chora i nie było jej z nami) w rozmowie telefonicznej po konkursie, mówiła: Jestem z Was bardzo dumna, wspięliście się na Himalaje, jesteście dopiero na początku dziennikarskiej drogi, zaledwie trzy miesiące w szkole. Przyszły rok jest wasz! Trzeba przyznać, że takie słowa dodają skrzydeł. Małgosia jest w drugiej klasie, dlatego wie więcej.

Serdecznie Jej gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się 20 -21 marca 2015 roku. Dziękujemy pani prof. E. Łambuckiej, która czuwała nad bezpieczeństwem naszej podróży i pani prof. D. Matusz za wskazówki dotyczące przygotowania do konkursu.

Martyna Brodowicz

https://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/Uczelnia/Wydarzenia/Strony/wygrali-w-etapie-okregowym-konkursu-wiedzy-o-mediach-2014.aspx

Dodaj komentarz