Konkurs historyczno-literacki „Pamięć nieustająca”

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie historyczno-literackim „Pamięć nieustająca’’, organizowanym przez Fundację Ostoja przy Wiśle.

Do siedziby fundacji wpłynęło ponad 1000 prac, w tym trójki uczniów z naszej szkoły pod nadzorem prof. Elżbiety Łambuckiej.

Gala wręczenia nagród odbyła się 9 listopada w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, po czym w Auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się gala. Przewodniczącym Jury był dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Całą imprezę prowadziła Anna Popek – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Szczególne gratulacje dla Karoliny Mazur, która otrzymała nagrodę jury,  Laur Finalisty.

Gratulujemy!

 

Dodaj komentarz