Ogólnopolski Konkurs „Losy Bliskich i Losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”

7 czerwca bieżącego roku w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i Losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”. Konkurs został zorganizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z piętnastoma innymi Kuratorami Oświaty z całej Polski. Współorganizatorem była Fundacja Armii Krajowej w Londynie. 

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Komitet Honorowy, w skład którego weszli Państwo: Prezydentowa Karolina Kaczorowska, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Jerzy Wyrozumski, dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert. 

Celem Konkursu było przywrócenie pamięci o nieznanych, mało znanych bądź zapomnianych ludziach, którzy ze względu na swoją biografię i wyznawane wartości mogli stać się kimś znaczącym w kształtowaniu postaw młodych pokoleń. 

Do Konkursu przystąpiło czworo uczniów z naszej Szkoły, którzy pisali prace pod kierunkiem pani Elżbiety Łambuckiej. 

W etapie wojewódzkim Adrianna Kazimierska (Ie) zajęła drugie miejsce natomiast Małgorzata Kiper (Ie) zajęła trzecie miejsce co pozwoliło im zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.

Aleksandra Mróz (Ie) i Konrad Piotrowski (Ih) zostali finalistami etapu wojewódzkiego.

7 czerwca uczniowie z całej Polski bronili swoich prac przed komisjami konkursowymi w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbyło się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Małgorzata Kiper powróciła z Krakowa z dyplomem laureatki, a Adrianna Kazimierska z dyplomem finalistki Konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dodaj komentarz