Zwycięski Minimaraton

W sobotę 7 czerwca br. odbył się I Minimaraton Benedyktyński pod hasłem „Biegnij razem z nami”. Impreza zgromadziła 130 biegaczy, w tym 15 uczniów naszej szkoły. Trasa maratonu ulicami miasta liczyła 4,17 km ze startem na jarosławskim rynku i metą w opactwie ss. Benedyktynek.

Przed startem zgromadzeni na rynku zawodnicy uczestniczyli w rozgrzewce, którą prowadził nauczyciel wf I LO p. Wojciech Lesiak, ćwiczenia demonstrował Maciej Tomaszewski. I Minimaraton był bardzo udany dla naszych zawodników. Zwycięzcą w kategorii open mężczyzn został wspomniany wcześniej Maciej Tomaszewski, z czasem 00:14:42. W kategorii open kobiet I miejsce zajęła Dominika Lotycz, z czasem 00:19:11, natomiast Estera Głowacz była trzecia, z czasem 00:19:52. Kategoria mężczyzn wiek 17-19 lat I miejsce dla Michała Naspińskiego 00:15:37. Kategoria kobiet wiek 17-19 lat II miejsce zajęła Dominika Furgała 00:21:11. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na największą liczbę startujących uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika zwyciężyło, otrzymując pamiątkowy Puchar. Ponadto w I Minimaratonie udział wzięli: Ilona Furgała, Karolina Plebankiewicz, Zagrobelna Aneta, Więcek Paulina, Magdalena Kamińska, Kinga Kopańska, Kamila Naspińska, Samanta Śliwińska, Katarzyna Mrugała oraz Paweł Oziębło. Opiekun: p. Wojciech Lesiak

Szczegółowe wyniki:  http://timepro.pl/wyniki/2014/jaroslaw2014.pdf

 

Dodaj komentarz