Nie ma lepszego! Od Jana Pawła II!

Uczniowie klasy II „e” prezentowali ostatnio dwukrotnie – w szkole i siedzibie SMJ, program poświęcony pontyfikatowi św. Jana Pawła II.  Okazją ku temu stała się zarówno kanonizacja dokonana 27 kwietnia 2014r., jak i mijająca właśnie 35 rocznica pierwszej, wiele znaczącej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Zapraszamy do obejrzenia filmu relacjonującego tę uroczystość i przeczytania relacji autorstwa Pauliny Więcek z kl. I „f”: 

„27 kwietnia bieżącego roku cały świat był świadkiem kanonizacji dwóch wyjątkowych ludzi. Był to szczególny czas dla Polaków, których rodak miał być wyniesiony do chwały ołtarzy. Jak wiele jednak tak naprawdę wiemy o nim i jego nauce? Klasa IIe upewniła się, że uczniowie naszej szkoły z ręką na sercu będą mogli odpowiedzieć na to pytanie: dużo.

Wspierająca się na lasce ucharakteryzowana na starszą panią uczennica z trudem wchodzi na scenę. Jej ekscytacja kanonizacją zostaje przerwana przez wnuczkę, która postanawia zaznajomić niedosłyszącą staruszkę z dzisiejszą definicją dobrej muzyki, prowadząc ją na „cool” koncert swojego kolegi Ola.  W ciągu następnej godziny lekcyjnej jesteśmy świadkami licznych recytacji i śpiewów, których głównym tematem jest wiara i osoba, ku pamięci której wszyscy zebraliśmy się w tym dniu w auli – św. Jan Paweł II. Dzięki przygotowanej prezentacji i dwójce głównych prowadzących poznajemy bardziej i mniej nam znane fakty z życia naszego papieża. W tle grający na instrumentach uczniowie, przed sceną siedzące na ławce babcia i trochę zdziwiona wnusia. Pod koniec występu wnuczka, w której rolę wcieliła się jedna z uczennic klasy IIe, przyznaje, że miała zły cynk, a papież jest tak naprawdę „całkiem spoko”. Cała klasa IIe wchodzi na scenę i wspólnie wykonuje ostatnią piosenkę, którą jest nowoczesna, bo rapowana, wersja „Lolka”, i tym pozytywnym akcentem przedstawienie dobiega końca. Uczniowie udają się na dalsze lekcje, długo jeszcze nucąc pod nosem słowa refrenu: „Nie ma lepszego! Od Jana Pawła II!”.

Tak też przebiegł mający miejsce 28 kwietnia w auli naszej szkoły program artystyczny w wykonaniu klasy IIe. Spędziliśmy tę godzinę słuchając, śmiejąc się, poszerzając swoją wiedzę o polskim papieżu i podziwiając umiejętności naszych utalentowanych kolegów. Myślę, że każdy z nas wyniósł z tego doświadczenia coś wartościowego – bez względu na to, czy było to lepsze zrozumienie wagi niedzielnych wydarzeń, znajomość refrenu nowej piosenki, czy też sztuka prostodusznego wybaczania.”

 

Dodaj komentarz