Dzień dobry, TVN!

Kto by pomyślał, że w Jarosławiu, miasteczku, gdzie, zdaniem niektórych, "na noc asfalt zwijają" może powstać klasa epatująca pozytywną energią na całą Polskę? Można? Można! Wystarczy chcieć! 21 maja uczniowie klas 1 i 2 mieli przyjemność uczestniczyć w tworzeniu reportażu dla telewizji śniadaniowej Dzień Dobry TVN. O idei klasy dziennikarskiej i naszych planach na przyszłość rozmawialiśmy z Marcinem Mellerem i Hanną Jewsiewicką.

Meller nieoficjalnie

Spotkanie rozpoczęło się o 9.30 w naszej auli. Po krótkim przedstawieniu sylwetek dziennikarzy rozpoczęliśmy część oficjalną, w której wzięło udział liczne grono uczniów Kopernika. Podczas spotkania mieliśmy możliwość zadania kilku pytań panu Marcinowi- prowadzącemu programy Dzień Dobry TVN i Drugie Śniadanie Mistrzów, a także felietoniście tygodnika Newsweek. Następnie klasy dziennikarskie udały się do słynnej "dziewiętnastki", gdzie rozpoczęła się mniej oficjalna część spotkania, która polegała głównie na nieco bardziej swobodnym dialogu. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że jest kibicem Legii Warszawy i miłośnikiem serialu Gra o Tron.

Reportaż "od kuchni"

Podczas rozmowy Z Marcinem Mellerem kilkukrotnie nam przerywano. A tu trzeba było nagrać wejście, a tu sfilmować uczniów zadających pytania. Niektóre ujęcia trzeba było powtórzyć, przykładowo przez plączący się kabel. Mimo kilku niedogodności większość z nas przed obiektywem czuła sie jak ryba w wodzie i nieskrępowanie zadawała pytania dziennikarzowi. Chętnie nagrywaliśmy też "setki" z panią Hanną. Nie przeszkadzały nam nawet świecące silnie reflektory, co w taką pogodę mogłoby wydawać się nie do zniesienia.

Nasi na słynnej kanapie!

Całe przedsięwzięcie miało na celu pokazanie zarówno klas dziennikarskich, jak i całej naszej szkoły. Efekt pracy ekipy DDTVN mogliśmy zobaczyć w tą sobotę, tj. 24 maja o 9, na antenie telewizji TVN.

Poniżej nagranie z programu "Dzień Dobry TVN" :

ddtvn

Dodaj komentarz