Jarosławskie Włochy

           Gdybyśmy chcieli znaleźć się we Włoszech mielibyśmy do pokonania ok. 1 800km. To nie mała odległość zwłaszcza dla osób, które nie lubią podróżować. Dlatego jarosławscy licealiści stworzyli ofertę specjalną. Sprowadziliśmy Włochy do Jarosławia!

            W ostatnim tygodniu kwietnia w naszej szkole odbył się wieczorek włoski. Uczniowie z pierwszej i drugiej klasy dziennikarskiej, pod opieką pani profesor Jolanty Bal-nauczycielki języka włoskiego, dali z siebie wszystko aby wprowadzić widzów w klimat kultury śródziemnomorskiej.

 

           BUONGIORNO ITALIA

           Wszyscy wiemy, że Włosi słyną z długich obfitych kolacjach w gronie rodziny i znajomych. Taki motyw został podjęty w realizacji krótkiej scenki humorystycznej z uczty znamienitych postaci z całej historii Włoch. Obok siebie zasiedli Bona Sforza, Giacomo Casanova, Don Vito Corleone, Leonardo da Vinci, Antonio Garibaldi oraz Lucciano Pavarotti. Oczywiście dialogi zostały zaprezentowane w połowie po polsku a w połowie po włosku. Dodatkowo sprawdziliśmy co wie na temat Włoch nasza wspaniała publiczność. Krótki quiz pokazał, że zarówno historia, kultura jak i geografia winnej krainy nie są dla nikogo problemem.

 

             NICZYM W MEDIOLANIE

            Nie zapomnieliśmy również o ważnym elemencie kultury jakim jest moda włoska. Zwieńczeniem programu artystycznego był właśnie taki oto pokaz, przygotowany przez szkolnych projektantów i wizjonerów Jackoba Dolce i Mateo Gabbana. Motywem przewodnim było hasło „Antico Moderno” czyli pokazanie nowoczesnych kreacji inspirowanych antycznym Rzymem. Zaprezentowaniem ubrań zajęły się nasze modelki.

Całości dopełniło wspólne karaoke włoskich piosenek. Muzyka porwała publiczność nie tylko do śpiewu ale również do tańca.

 

            COŚ NA ZĄB

            Poza pokarmem dla duszy nie zabrakło też pokarmu dla ciała. Na pożegnanie naszych gości czekały przekąski prosto z włoskiego stołu. Canneloni ze szpinakiem, sałatka caprese, koreczki oraz coś na słodko czyli tradycyjne ciasto włoskie tiramisu. Wszystko przygotowane również przez młodzież. Chyba wiemy, co oznacza pusty stół, jaki pozostawili po sobie goście.

            Jak mówi włoska maksyma „Nawet po najpiękniejszym dniu przychodzi noc”, tak i nasz wieczorek dobiegł końca. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Zachęcamy też do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Niżej znajduje się link.

http://twojatv.info/aktualnosci,831.html

Dodaj komentarz