Marsz po zdrowie

23 kwietnia br. odbył się V "Marsz po zdrowie" organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarosławiu.
Organizatorzy marszu przywitali zebranych uczestników, uczniów jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych, a następnie przedstawili temat tegorocznego marszu – "Choroby wektorowe". Wektory – komary, muchówki, kleszcze to małe organizmy, które mogą przenieść na człowieka czynniki wywołujące groźne choroby.

Nasza szkoła bierze udział w Marszu od 5 lat, dlatego w tym roku również nie mogło zabraknąć przedstawicieli „Kopernika”. Pod opieką Pani Doroty Szewczyk  11 uczennic z klasy 2E wyruszyło w towarzystwie pozostałych uczestników w stronę tzw. Błoni lasu Kidałowickiego. Na kidałowickiej polanie na wędrowców czekało ognisko, które przygotowali „Strzelcy” z jarosławskiej JS 2025. Wśród nich były 4 uczennice naszej szkoły.  Gdy wszyscy zregenerowali siły, w dobrych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną.

A.S.

Dodaj komentarz