Coś się kończy, a coś zaczyna….

     Kwiaty, wyrazy wdzięczności i uśmiech przez łzy – obraz malujący się w każdej ze szkół średnich. Szczególna atmosfera panowała także w naszym "Koperniku", który z dniem dzisiejszym opuściło 258 absolwentów.

       Uroczystości rozpoczęły się Mszą w pobliskim kościele pw. Królowej Polski. Następnie absolwenci przeszli do sali gimnastycznej szkoły, gdzie zaczęła się oficjalna część zakończenia roku szkolnego. Najpierw przemówił Dyrektor Szkoły – Zbigniew Tabor, którego rozpierała duma. Mówił, że czuje się jak rodzic, który właśnie wypuszcza swoje dziecko w dorosłe życie.

Następnie Rada Rodziców, na czele z panem Bogusławem Styblem i panią Ewą Labiszak, wręczyli nagrody książkowe dla uczniów, którzy odznaczyli się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w nauce, sporcie, jak i działalności artystycznej. Wyróżnione zostały przede wszystkim Paulina Szkoła i Adrianna Gamrat z klasy III „i”, za ogromne poświęcenie i pracę dla szkoły. Ponadto wyróżniono Dominikę Nazar z III „c” – finalistkę olimpiady z języka łacińskiego, oraz Alicję Kidę III „g” – finalistkę olimpiady z matematyki. Zaskoczeniem była dla wszystkich klasa III „h”,   w której wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Absolwentom życzymy powtórzenia tak zacnego wyniku na egzaminie dojrzałości. 

         Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez panią profesor Elżbietę Łambucką. Udział w niej wzięli zarówno absolwenci jak i uczniowie naszego liceum. Tegoroczna maturzystka zapytana jak podsumuje trzy lata   w "Koperniku", odpowiada: „Wspominam ten czas jako godziny ciężkiej pracy poświęconych nauce i samodoskonaleniu. Nauczyłam się, że tylko ja mogę kreować swoją przyszłość. Jednak poznałam tu też dziesiątki osobowości, które pomogły mi w miłej, nieraz wręcz rodzinnej atmosferze przeżyć wszelkie wzloty i upadki. Czy będę dobrze wspominać te trzy lata? Z pewnością! Jestem pewna, że za jakiś czas pomyślę: tak, to również ta szkoła i ci nauczyciele, którzy pomogli mi ukształtować moje życie. Tym bardziej, że nie brakuje u nas prawdziwych nauczycieli z charyzmą, temperamentem i powołaniem. Ludzi, którzy nie tylko nas uczą, ale przede wszystkim wychowują, kształtują charaktery, są naszymi przyjaciółmi! Nie brak im determinacji i poświecenia, i za to z serca im dziękujemy!” Życzymy wszystkim absolwentom zdanej matury i samych sukcesów na dalszej drodze życiowej, a nauczycielom  i Dyrekcji – wytrwałości! Tak trzymać!

Mateusz Madiuk i Natalia Surmacz

Dodaj komentarz