Język niemiecki nie taki straszny…

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w konkursie języka niemieckiego, organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Do etapu szkolnego przystąpiło 21 osób, a 18 spośród nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 15 marca w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reprezentanci naszego liceum osiągnęli bardzo dobre wyniki. Wśród 141 wszystkich uczestników finału wojewódzkiego najlepsi uczniowie naszego „Kopernika” to: Philip Gołaszewski z klasy IID (miejsce 18), Gabriela Bury również z klasy IID (miejsce 20), Wiktoria Świątek z klasy IE (miejsce 24). Gratulujemy!!!

[…] sedno nauki języka tkwi w pokonywaniu trudności. Przezwyciężenie ich daje […] poczucie godności i dyscypliny umysłowej” (Ian McEwan „Dziecko w czasie”)

 

Dodaj komentarz