„Tell me more, tell me more…”

Wyobraź sobie, że stoisz na scenie, przed sporym audytorium. Każda para oczu jest wpatrzona właśnie w ciebie. Wszyscy oczekują na twój występ, są ciekawi jak zaśpiewasz. Oczekujesz pierwszych taktów swojego podkładu muzycznego. Mija chwila, dwie, trzy… Ciągła cisza. Ty nadal stoisz. Co wtedy? Wiele osób w takiej sytuacji przeprasza i rezygnuje z występu, ale nie nasi młodzi artyści.

 

W ubiegłą środę, 12 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu po raz XIX dzieci i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności sceniczne. Przegląd obejmował każdy typ szkół. Od szkół podstawowych, poprzez gimnazja do szkół ponadgimnazjalnych. Także uczniowie naszego LO dali popis swoich umiejętności scenicznych.

"Spotkania" rozpoczęły się od godziny 8:00. Nasi reprezentanci byli trzeci w kolejności, więc ich występ przypadł na godzinę 10:00. Przed młodzieżą z naszej szkoły występowali przedstawiciele SP nr 10 w Jarosławiu oraz ZS im. Jana Pawła II.

Występ rozpoczął się od krótkiej recytacji. Następnie uczniowie zaprezentowali scenkę inspirowaną "Przygodami Bolka i Lolka", która najbardziej do gusty przypadła młodszej części widowni. Następnie nadszedł czas na popisy wokalne naszej młodzieży. Tym razem zaprezentowali oni utwory musicalowe. Nie zabrakło min.: "Summer Nights", "Single Ladies" czy "We are young".

Wydawać by się mogło, że awaria sprzętu nagłaśniającego onieśmieliła naszych artystów. Nic bardziej mylnego! Kiedy okazało się, że podkład muzyczny nie może zostać odtworzony, wszyscy zgodnie podjęli decyzję o kontynuowaniu występu "a capella".  Wszystko poszło po ich myśli. Nie okazali po sobie strachu ani zażenowania. Po prostu kontynuowali występ.

To zachowanie najwyraźniej zaimponowało komisji, gdyż wytypowała ona piosenkę "Summer nights" z musicalu "Grease" na czwartkową galę.

 

 

Dodaj komentarz