Honorowe oddawanie krwi w naszej szkole

Oddawanie krwi to bardzo szlachetny gest. W Jarosławiu zdobyło się na niego 68 osób. Właśnie tylu dawców zgłosiło się na pobór krwi, który odbył się 4 lutego br. w naszej szkole. Spośród nich 37 oddało krew, byli to uczniowie jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych: ZSSCHiO, ZSLiT, ZSEiO I LO oraz honorowi dawcy z miasta. Łącznie udało się zebrać 16,05 litrów krwi pełnej. Akcja w naszej szkole została przeprowadzona za zgodą Pana Dyrektora we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Organizatorką poboru krwi była pielęgniarka szkolna Emilia Majkowska, której pomocy udzielili uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawcą prof. Agnieszką Wójtowicz.

krew

IMG_8939_1600x1067

Serdecznie dziękujemy honorowym krwiodawcom!
P.K.

 

Dodaj komentarz