Styczniowe warsztaty klasy 2F

W styczniu 11 i 18 a więc sobota po sobocie klasa 2F informatyczno-technologiczna brała udział w warsztatach na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

11 stycznia zajęcia rozpoczęły się dość nietypowo, bo w okolicach godziny 13:00, pierwszy raz mogliśmy pospać dłużej. Tematyka obejmowała kontynuację zajęć z programowania obiektowego w języku Java i również w dalszym ciągu poznawaliśmy język c++, a mianowicie instrukcję switch case oraz generator liczb losowych. Mogliśmy zagrać w prostą grę, którą sami stworzyliśmy, dobrać odpowiednie stopnie trudności i porównywać swoje wyniki. Na pewno było to ciekawym przeżyciem. Wykłady-lekcje prowadzone były przez dr inż. Pawła Różyckiego i dr inż. Barbarę Fryc.

 

18 stycznia zajęcia rozpoczęły się o 9:30. Tym razem mieliśmy być wprowadzni do MySQL i języka PHP, a także poznać podstawy programowania na urządzenia mobilne. Byliśmy tym bardzo zainteresowani bo mogliśmy stworzyć aplikacje na własne telefony. Sprawiło nam to dużo frajdy. Zajęcia prowadzili dr inż. Paweł Różycki i mgr Paweł Cudek.

 

Kończymy ten miesiąc z przeświadczeniem, że wywieźliśmy z uczelni spory kawałek wiedzy, którą z pewnością wykorzystamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz