Mikołajkowa wizyta Klasy I d oraz II h w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu

W środę 11 grudnia uczniowie dwóch klas naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu. Placówka zajmuje się edukacją, rehabilitacją i sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Postanowiliśmy wesprzeć ośrodek, organizując zbiórkę pieniędzy, która pomoże w zorganizowaniu wyjazdu harcerzy ze Słonecznej Gromady. Podczas spotkania integracyjnego zawiązany został łańcuch przyjaźni, były wspólne zabawy, śpiewy, nie zabrakło też gawędy harcerskiej. Kontakt z wychowankami i pracownikami ośrodka stworzył możliwość uwrażliwienia uczniów na problem niepełnosprawności, młodzież uzyskała wiedzę na temat sposobów i możliwości komunikowania się z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością.  Spotkanie przyczyniło się do zwiększenia otwartości oraz empatii  na problemy innych osób i zacierania barier pomiędzy nimi. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nigdy nie zapomną tych wspólnie spędzonych chwil i chętnie spotkają się ponownie. Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wręczyliśmy także wykonany przez nas pamiątkowy czek na kwotę 520 zł.

 

Dodaj komentarz