You are the Dancing Queen…!

Charytatywny Koncert Mikołajkowy organizowany przez młodzież i nauczycieli I LO w Jarosławiu to już tradycja. Tradycja, która nie boi się nowoczesności, bo tym razem w repertuarze dominowały piosenki musicalowe. Widzowie klaskali, artyści świetnie spisali się na scenie – plan się powiódł. Koncert udany.

 

Uczniowie do XII Charytatywnego Koncertu Mikołajkowego przygotowywali się już od kilku dni pod opieką pań: Danuty Matusz oraz Jolanty Jastrzębskiej. Podczas prób ustalano kwestie choreografii, kostiumów, muzyki czy scenografii. Chociaż przed występem wszystko było dopięte na ostatni guzik, nie obyło się bez tremy i nerwów, które na szczęście zadziałały motywująco.  Ostatnie chwile sprzed występu wspomina Przemek Puzio, jeden z solistów tegorocznego koncertu: Swojej "deszczowej piosenki" nie byłem pewny do ostatniej chwili. Dopiero jak wyszedłem na scenę to pomyślałem sobie „jest dobrze, wyciągam góry”. Nam, licealistom trudno było to wszystko ogarnąć, bo poziom utworów był na prawdę wysoki.

Spektakl rozpoczął się według planu – o 12.00. Wykonawcy przeprowadzali widzów przez klimaty kolejnych musicali. Od „Deszczowej piosenki”, „Romea i Julii” poprzez utwór pt.: „Upiór w operze”, „Dzwonnik z Notre Dame” do „Mamma Mia”, czy „Grease”. Żadnemu z nich nie zabrakło znakomitej oprawy choreograficznej. Długo opracowywane układy taneczne przysparzały radości nie tylko artystom, ale i widzom. Pośród wyszukanych i zaplanowanych choreografii znalazło się też miejsce dla spontanicznych tańców i ubierania choinki. Ba! Słuchając takiej muzyki same nogi rwały się do tańca. Ostatnie z utworów nawiązywały do zbliżających się świąt. Nie zabrakło życzeń w imieniu artystów – amatorów. Na koniec głos zabrał pan dyrektor Zbigniew Tabor, który podziękował organizatorom, młodzieży oraz wszystkim przybyłym widzom. Z kolei Pani Zofia Karwańska – Członek Zarządu Powiatu podziękowała pani Beacie Szczygieł, która każdego roku organizuje podobne koncerty.

Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na konto świetlic środowiskowych w Jarosławiu.  Mamy nadzieję, że takie i podobne akcje nadal będą mogły się rozwijać dzięki życzliwości i bezinteresownej pomocy wielu ludzi, a za rok spotkamy się na XIII już Charytatywnym Koncercie Mikołajkowym.

 

Em. Zet.

GALERIA

Dodaj komentarz