Laureat w konkursie IpIT 2013

Z radością informujemy, iż nasz kolega z klasy technologicznej, Łukasz Rolewski, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Interaktywny Produkt IT. Jest on organizowany przez Akademię Morską w Szczecinie. Stawką są atrakcyjne nagrody takie jak indeks na w/w uczelnię, rejs statkiem czy Inkubacja w Technoparku.

IpIT 2013 to już druga edycja konkursu skierowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Turniej polega na stworzeniu produktu informatycznego w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne. O wielkości turnieju świadczy nie tylko renoma uczelni, ale również jej partnerzy – Microsoft, comAngle czy Home.pl . Wsród nagród, oprócz wymienionych wcześniej, są jeszcze laptop, tablet, telefon, kamera itp.

Cechą charakterystyczną odróżniającą ów konkurs od innych jest multi tematyka. W konkursie możemy znaleźć aplikacje na telefony przez gry komputerowe skończywszy na stronach internetowych. Uczniowie rywalizują więc na płaszczyźnie zastosowanych technologii i narzędzi, które często wyłamują sie z ram programu nauczania przewidzianych dla szkół ponadgimnazjalnych.

W ubiegłym roku w zawodach uczestniczyło blisko 300 projektów z całej Polski. Ówczesną gale wygrał projekt PlanetoWeb, który w graficzny sposób pokazywał układ słoneczny. Oprócz niej można było znaleźć grę komputerową o tematyce horroru, aplikację dla kibiców czy system, który pozwala na graficzne zapisywanie i odczytywanie danych takich jak waga, temperatura z poziomu interfejsu webowego. W obecnej edycji nasz kolega stworzył grę 3D z gatunku FPS(first person shooter – strzelanka pierwszo osobowa w wolnym tłumaczeniu).

W imieniu całej szkoły życzymy Łukaszowi miejsca na szczycie podium!

Dodaj komentarz